-
Поділіться з друзями! 
🔊
Survivor — Burning Heart

Чи обов'язково страхувати авто у 2022 році

Чи обов'язково страхувати авто у 2022 році
22.12.2022 3379
Страхування авто є обов'язковою вимогою для кожного водія. За допомогою нього можна надійно захистити себе від фінансових складнощів після потрапляння в ДТП. Також з розвитком диджиталізації в Україні автоцивілка від ARX оформляється буквально за декілька хвилин. Але що чекає на водія за відсутності страхування? Розповідаємо в цій статті.

Як регулюється наявність страхування авто?

Згідно з законом України «Про обов'язкове страхування власників наземних транспортів», забороняється використання автомобіля без чинної автоцивілки. Штраф за його порушення складає:
  • 425 грн — у випадку, якщо водій має поліс, але забув його;
  • 850 грн — у випадку, якщо у водія немає поліса або його термін дії закінчився.
Сплатити штраф необхідно протягом 15 діб після його отримання. Якщо цього не зробити, розмір стягнення подвоїться, тому не варто з цим зволікати.

Чи потрібне страхування для авто за кордоном?

При виїзді за кордон на автомобілі, зареєстрованому в Україні, він також повинен бути застрахований. В такому випадку слід використовувати поліс «Зелена карта». Зазвичай така короткострокова страховка діє протягом 15 діб, проте є можливість оформити її на рік.

Штраф за відсутність «Зеленої карти» в кожній країні різний. Наприклад, в Польщі його розмір залежить від терміну перебування в країні. Якщо страховий поліс відсутній до 14 діб перебування в країні, штраф складе 2800 злотих, а якщо більше ніж 14 діб — 5600 злотих.

Коли поліція має право перевіряти страховку?

Водій зобов'язаний завжди мати біля себе документи про страхування авто. Проте патрульна служба має право перевіряти їх наявність лише в деяких випадках:
  • якщо водій є винуватцем дорожньо-транспортної пригоди, за якою складається протокол;
  • якщо водій є потерпілою стороною в ДТП, за якою відбувається оформлення документів;
  • під час перетину кордону.
У всіх інших випадках патрульна служба не має права вимагати документи про автоцивілку. Якщо це відбувається, водій має право відмовити поліції в їх наданні.

Автоцивілка здатна вберегти від фінансових проблем як після ДТП, так і під час спілкування з поліцією. Сьогодні оформити страхування авто можна швидко та легко завдяки онлайн-послугам таких страхових компаній, як ARX. За допомогою них перебування за кермом буде безпечним та захищеним.

Партнерський матеріал

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Будьте простіші. Не потрібно наймати собачого терапевта. Просто прокиньтесь о 7-й ранку та відкрийте своєму собаці двері на вулицю! Ozzy Osbourne

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом