-
Поділіться з друзями! 
🔊
Океан Ельзи — Місто Марії

Як вибрати акумулятор для авто або домівки

Як вибрати акумулятор для авто або домівки
10.11.2022 548
Зараз цим питанням переймаються не лише автомобілісти. В умовах блекауту акумулятор – альтернативне джерело живлення. Адже якщо власники приватних будинків можуть встановити ззовні генератор, то для мешканців квартир залишаються тихіші та безпечніші варіанти: вони можуть купити акумулятор для резервного живлення або готову зарядну станцію.

До речі, не варто забувати, що від автомобільного акумулятора можна легко підзарядити телефон або павербанк. Для цього треба просто придбати зарядний пристрій, що встановлюється замість прикурювача.

Ємність акумулятора

Це найголовніша характеристика відображає час роботи акумулятора, або іншими словами – максимальну кількість електричної енергії, яка накопичується за 1 повний цикл заряду. Одиниця виміру ємності - ампер на годину (А * год, або Ah).

Ємність акумуляторів має широкий спектр значень - від 0 до 240 Ah. Саме вона зумовлює призначення пристрою, його вартість та термін роботи. А для електрокарів ємність акумулятора визначає запас хода в км. 

Пусковий струм

Цей показник означає максимальне значення сили струму, необхідної для запуску двигуна. Вимірюється в амперах, звичайний спектр вибору - від 400 А до 1000 А.

Тип за обслуговуванням

Маркування акумулятора за типом обслуговування є лише в мото- та автомобільних моделях. Воно означає доливання в пристрій або дистильованої води або готового електроліту. Це треба робити або кожні 3000-5000 км пробігу, або раз в 6-12 місяців. Хоча це нескладна процедура, однак більшість людей віддають перевагу акумуляторам, які не потребують обслуговування взагалі.

Автомобільні акумулятори

Середній термін ефективної роботи звичайного автомобільного акумулятора складає 3-5 років, для дорогих моделей він може тривати до 12 років. Але досвідчені автовласники вчасно помічають ознаки того, що час купувати нове «серце» автівки:
  • часті проблеми з запуском двигуна;
  • тьмяне освітлення приладової панелі та салону;
  • постійно низький заряд акумулятора;
  • скорочений час заряду його або розряду.
Іноді причину можна легко усунути – наприклад, якщо ви зазвичай здійснюєте короткі поїздки або багато часу проводите в пробках, до того ж, з увімкненими світловими приладами, - акумулятор просто не встигає зарядитись. Спробуйте здійснити більш тривалу подорож. Але часто доводиться купувати новий акумулятор, просто тому що час його роботи добіг кінця.

Акумулятори для резервного живлення

Зазвичай вони використовуються в охоронних та пожежних системах, системах зв'язку та телекомунікацій, автоматиці опалювальних котлів,медичному обладнанні тощо. Але зараз актуальні також для приватних користувачів.

Ці пристрої потребують інверторів, які перетворюють постійний струм акумулятора в змінний 220 В або 380 В, а також заряджають акумулятор від мережі. В системі безперебійного живлення також може бути генератор з автозапуском, що виконує функцію підзарядки. Разом система може автономно забезпечувати живлення квартири чи будинку. Але для її придбання та встановлення варто скористатися допомогою фахівця.

Зима близько, тож потурбуйтесь про своє авто та домівку заздалегідь. Бажаємо вам тепла та безпеки!

Партнерський матеріал

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Я думаю мова з‘явилась тільки тому, що людям захотілось співати. Музика ж була завжди. Debbie Harry Blondie

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом