-
Поділіться з друзями! 
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
🔊
Ранкове шоу [КАМТУГЕЗА] Крихітка — Ланцюг
👇 Пишіть ранковому шоу [КАМТУГЕЗА] 👇

Пісні з альбомів 1972 року

Пісні з альбомів 1972 року
10.02.2022 2794
Ці треки залишаються настільки актуальними, що нам складно повірити у їхній вік! Та попри це, у 2022 році вони відзначають 50-річчя. Згадуйте пісні з альбомів 1972 року та насолоджуйтесь! 

Неймовірно щедрим на нові релізи виявився березень 72-го. Серед сотні платівок, що вийшли того місяця, виявилися альбоми гуртів Thin Lizzy, Cream, Jethro Tull, Slade, The Kinks і авжеж, Deep Purple. В останній день місяця виходить епохальний Machine Head. Він оголошує нові правила гри, нові стандарти хард-рок звучання. Цей альбом вплине на становлення жанру хеві-метал, який все гучніше заявляв про себе. Платівку називають найуспішнішим альбомом Deep Purple, а як найбажаніший він посів 9 місце серед альбомів 1972-го, 99-те серед платівок 70-х і 337-ие за всю історію музики. Найвідоміший трек і цього видання, і рок-музики взагалі – Smoke on the Water.
 
 
 
Лише поодинокі оглядачі у 1972 році вживали термін «хеві-метал», але явище вже набрало обертів. Все ще хард-роковими називали гурти, які, між тим, випускали хеві-металеві альбоми: Blue Öyster Cult, Led Zeppelin і, зрештою, Black Sabbath. 25 вересня бірмінгемці видають четверту платівку, Vol. 4, яка всього за 2 тижні отримує статус золотої всупереч огиді критиків. Лише один з них, Лестер Бенґз, відзначив, що тексти гурту досягли вершин Боба Ділана і Вільяма Барроуза, та й взагалі Саббат став менш навіженим, ніж, наприклад, the Stooges чи Alice Cooper. 
 
 
 
Альбом Rolling Stones Exile On Main St. відступив від традиційного звучання в бік ускладнення і змішування стилів. Оглядач Рой Карр писав про нього: "Це magnum opus, не перевершений ні самим гуртом, ні сучасниками. Якість матеріалу, загальний рівень виконання і щільна насиченість звуку привертають і сп'яняють з першого ж прослуховування. Це дещо більше, ніж суміш акордів, текстів і ритмів – це ланцюг спалахів енергії".
 
 
 
1972 рік став останнім роком у дискографії Creedence Clearwater Revival. Альбом Mardi Gras вийшов 11 квітня. Він досягнув #12 в чарті Billboard 200 і здобув статус золотого. Але порівняно з попередніми релізами гурту ці досягнення й успіхом не назвеш. Та й критики були нещадними – це мало нагадувало Creedence і музикою, і звучанням, і текстами. Причиною стало те, що Том Фоґерті роком раніше вийшов зі складу гурту. Потім до нього перейде і решта музикантів, але не брат Джон. А поки що шанувальники до дір затягують такі треки як Sweet Hitch-Hiker, найбільш близький до класичного CCR.
 
 
 
 
Провісниками альбому The Slider від гурту T.Rex були два синґли, випущені 1972 року: Metal Guru і Telegram Sam. І обидва стали лідерами чартів. Metal Guru протримав першість чотири тижні, Telegram Sam – два. Пісню, назва якої перекладається приблизно як Телеграмний Сем, Марк Болан написав за рік до того після реальної події. Якось він отримав телеграму від свого фінансового директора Сема Елдера. У ній ішлося про те, що синґл Get It On нарешті дістався першого номеру в чарті Великої Британії. Марк почав стрибати по хаті, наспівуючи простенькі слова, що згодом переросли у черговий хіт №1.
 
 
 
Включивши цю пісню в перелік найкращих дебютних синґлів, журнал Rolling Stone писав: "Ніщо інше не змогло представити каліфорнійський рок 70-х краще, ніж Take It Easy, яку написали королі жанру: Джексон Браун і Ґленн Фрей. Eagles утворився з гастрольного гурту Лінди Ронштадт і перша пісня колективу 72 року явила світу його самостійність – від барабанів Дона Хенлі до банджо Берні Лідона. Take It Easy задала атмосферу для Лос-Анджелеса початку десятиліття, де мирні, безтурботні люди точили сік із кактусів і потім зависали у пустелі, балансуючи на межі реальності”.
 
 
 
Можна було б сказати, “в 1972 році виникає ґлем-рок”. Але Rolling Stone, складаючи перелік подій, що змінили історію рок-музики, уникає безособовості. Журнал цілком свідомо заявляє: "David Bowie став першим, хто відкрив еру ґлем-рока. Він не просто з'являвся на сцені в різних костюмованих образах, він грав ролі, володіючи і акторською майстерністю, і різними голосами". Незабаром у Девіда з’явиться плеяда послідовників, а поки що, у червні 72-го, виходить альбом The Rise and Fall of Ziggy Stardust.
 
 
 
Звання найуспішнішого альбому гурту Uriah Heep ділять між собою два видання, s ОБИДВА вийшли 72-го року! Навесні з’явився Demons and Wizards, а вже восени був готовий The Magician's Birthday. Обидві платівки вплинули на становлення європейського фентезійного та готичного рока. А прогресив- і хеві-метал-елементи пізніше стануть на озброєнні молодих гуртів. Тоді як композиція Blind Eye з платівки The Magician's Birthday надихнула гурт Iron Maiden, пісня Easy Livin' зробилася підручником для всіх рок-поколінь.
 
 
 
1972 року шанувальники гурту Alice Cooper чекали п'ятого студійника. 26 квітня Купер дозволив зазирнути за лаштунки приготувань, видавши синґл, що носив назву самого альбому – School's Out. Актуальна радісна тема закінчення навчального року вкупі з запальним ритмом зробила пісню світовим хітом. Вона досягла 7-го місця в чарті Billboard 100, 3-го місця в Канаді, 2-го в Ірландії і підкорила ВЕРШИНУ Британського чарту синґлів. На довгі роки School's Out стала фірмовою піснею гурту Alice Cooper. 
 
 
 
У 1972 році гурт Slade випустив низку самостійних синґлів: Look Wot You Dun і Take Me Bak 'Ome, які посіли перші місця в чартах Британії. Крім того вийшла збірка, що включала хіти попередніх альбомів і зазначені синґли. І того ж року було видано ще й перший живий альбом колективу. В Австралії він посідав перше місце, поки в листопаді його не зсунув на друге новий студійник – Slayed?. Він виявився найуспішнішим у Штатах альбомом гурту, а в Британії ОЛОЛИВ альбомний чарт. А найуспішнішим треком платівки став Mama Weer All Crazee Now.
 

👇 Зверніть увагу

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Коли ми тільки розпочинали, то звучали як копія якогось класичного рок бенду. І це було образливо. Саме від цієї образи ми винайшли свій особистий стиль. Kai Hansen Helloween

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом