-
Поділіться з друзями! 
🔊
Radio ROKS — Рок. Тільки рок!

Найкращі кавери хітів Бітлз

Найкращі кавери хітів Бітлз
24.01.2022 1587

Порахувати кількість каверів на пісні Бітлз майже неможливо. У цій добірці ми розповімо про 10 найяскравіших.
 

Психопат Charles Manson на суді за вбивство п'ятьох людей заявив, що до злочину його підштовхнули пісні з Білого альбому. На місці трагедії співучасники навіть залишили на стіні назву однієї з них: Helter Skelter. В листопаді 88-го U2 випускає альбом Rattle And Hum. Його першим треком є запис, зроблений на концерті в Денвері роком раніше. Це власна версія тієї ж таки пісні. 
 
 
 
Клондайком бітлокаверів є свіжа стрічка від Universal Pictures. Майже три десятки пісень склали саундтрек кінофільму Yesterday. За його сюжетом, музикант потрапляє в паралельний світ, в історії якого не було ліверпульської четвірки. Роботи в героя – непочатий край: ознайомити людство з велетенською спадщиною, втамувати докори сумління через чужу славу і пережити справжню бітломанію. Головну роль виконав дебютант великого кіно, актор з музичним талантом Хімеш Патель.
 
 
 
Одну з найпрекрасніших пісень гурту та й всієї музичної спадщини 20-го ст. створили не уславлені Леннон-МакКартні, а інший тандем: Харрісон-Клептон. І хто би міг подумати, що один з найкращих каверів на композицію двох гітаристів запише дует тендітних юних і чарівних дівчат. Він носить назву MonaLisa Twins і складається з двох близнят, яких і справді звуть Мона та Ліза Ваґнер. Вони не лише співають, а й грають на всіх можливих інструментах. Народжені в Австрії, зараз дівчата перебралися… на батьківщину бітлів – у Ліверпуль.
 
 
 
1964 рік. Associated Press, стаття Сінтії Ловері: “Від них вже нудить! Я вже вмикаю радіо тільки, щоб почути прогноз погоди чи сигнали точного часу, але все одно натикаюся на їхню I Want to Hold Your Hand”. Це була найпопулярніша пісня Штатів, саме з нею прийшла бітломанія. А щоб знайти гідний кавер на неї, варто шукати музиканта-ровесника бітлів. Таким є Ед Пейн з Орегона, для якого до пенсії музика була лише хобі.
 
 
 
Найбільш переспівана пісня четвірки – це найвідоміша Yesterday. А ось друге місце посідає не I Want to Hold Your Hand, незважаючи на шалену популярність, а значно пізніша Eleanor Rigby. Її версій рівно удвічі більше, ніж популярнішої сестри. Можливо тому, що I Want to Hold Your Hand – вокально складніша. Одна з найбільш цікавих версій Rigby виникла невдовзі після появи оригіналу – 1970 року. Її синґлом випустив австралійський гурт Zoot.
 
 
 
Перший і найвідоміший кавер на пісню With a Little Help from My Friends належить авторству ще юного Джо Кокера. Він записав його 68 року, а вже 69 представив півмільйонній аудиторії Вудстока. А останній з відомих каверів співака датується 2007 роком. Тоді на екрани вийшов мюзикл Across the Universe, складений винятково з нових версій бітл-хітів. Тут ми чуємо Еджа і Боно з U2, і голоси американських та англійських акторів. А Джо Кокер виконав Come Together.
 
 
 
Це – класичний супергурт; до його складу входили Matt Bissonette, Paul Gilbert, Neal Morse, Mike Portnoy. Біда лише в тому, що від свого формування він дав лише 5 концертів – і все. Два – 2003, і три – 2011 р. Але унікальність в тому, що ці виступи було записано і видано задля науки іншим музикантам, які і в студії так не зіграють. Гурт називався Yellow Matter Custard, за словами з пісні I Am the Walrus. Але ми обрали іншу.
 
 
 
У березні 2009 Cleopatra Records випускає альбом Abbey Road, A Tribute To The Beatles. Пісні ліверпульської четвірки тут виконують Джон Веттон, Моллі Хатчетt, гурти Air Supply,  Sweet, а ще Роббі Кріґер з The Doors і Ґленн Х’юз із Deep Purple. Може скластися враження, що збірку випустили до 40-річчя легендарного альбому, втім тут повна мішанина з усіх видань бітлів. Зокрема, із Rubber Soul сюди потрапили In My Life та Day Tripper у виконанні Девіда Пака.
 
 
 
На мить пригадайте обкладинку платівки Abbey Road. Та сама лондонська вуличка кінця 60-х з припаркованими фольксвагенами-жуками; та ж сама зебра на асфальті, і четверо крокують нею: Хетфілд, Ульріх, Хеммет і Трухільо. Те, що ви зараз відчули, можна відчувати постійно, слухаючи композиції гурту Beatallica. Хлопці зі штату Вісконсин виконують бітлівські хіти, загорнуті у треш-метал, більш того з вокальними манерами Хетфілда.
 
 
Пісня I'm Looking Through You вийшла в альбомі Rubber Soul (1965) і належить перу МкКартні. Назву можна перекласти "Дивлюсь крізь тебе". Юний Пол виклав у пісні свої спостереження за тодішньою багаторічною пасією Jane Asher. "Ти начебто зовні й та сама, але щось у тобі вже не так", говорить один з рядків її тексту. Не більше 10-ти офіційних каверів було записано на пісню, і один з найкращих ми пропонуємо вам.
 
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Якщо музика базується тільки на іміджі, а не на натхненні – то її швидко забудуть. Не дивно, що наші пісні пам‘ятають вже 30 років. Phill Collen Def Leppard

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом