-
Поділіться з друзями! 
Зараз в ефірі
до
Зараз в ефірі
The Cardigans My Favourite Game
Раніше звучали
16:10
Бойовий Привіт
БОЙОВИЙ ПРИВІТ ПРОГРАМА 753
16:06
Не мовчи
⌚ ще раніше
🔊
The Cardigans — My Favourite Game

Ювіляри 2022 року

Ювіляри 2022 року
13.01.2022 1450
Вже цього місяця гучне святкування відбудеться в гурті Kiss. Не хтось там, а сам фронтмен Пол Стенлі 20 січня зустріне 70-ліття. Його батьки – польські та німецькі євреї, але сам він народився вже у Штатах. Сімейні співи розвинули в малому здібності до вокальних гармоній, і тут же у віці семи років Пол познайомився з гітарою. Грав у шкільних гуртах, поки в 70-му році не приєднався до гурту Джіна Сіммонса, який невдовзі називатиметься Kiss.
 
 
 
Той зверхній юнак із витонченим обличчям, обрамленим довгим білим волоссям і червоною банданою, шостого лютого відзначатиме... 60-ліття. Ексла Роуза виховував самодур вітчим, від якого малий тікав на вулицю, де й здобув той неврівноважений характер. А по неділях співав у церковному хорі, де й здобув неабиякі вокальні здібності. Журнал Rolling Stone писав: "Цей голоc – козир звукових атак Guns N 'Roses – має режими і грубої сили, і тонкості. Ось тут у баладі він передає щось вразливо інтимне, а ось загрозливий металевий вереск у Welcome to the Jungle здатен лущити фарбу на стінах". 
 
 
 
Чудову компанію подарувало світу друге число березня. Найвідоміші з рокерів, народжених цього дня – Лу Рід, Рорі Ґаллахер, бас-гітарист AC/DC Марк Еванс і, нарешті, вічноюний і завжди усміхнений Джон Бон Джові. Його перший аудіозапис датовано 1980-м, а вже за 6 років він заволодів увагою мільйонів. Секрет успіху розкрив журнал Billboard: "Джонів простацький джерсійський імідж і безмежна харизма зробили його супергероєм від хард-рока. Як не піддатися запальному ритму It’s My Life чи Livin’ on a Prayer".
 
 
 
Весь світ вважає його англійцем, хоча насправді він – ірландець. У дитинстві він навмисно фальшивив, бо не хотів співати в хорі. Він двічі сидів у тюрмі – за підпал і за зберігання наркотиків. Тим не менше зараз він має титул кавалера Ордена Британської Імперії, його статки перевищують мільярд, а його пісні співають у кожному куточку планети. Все це – сер Джеймс Пол Маккартні, який 18 червня святкуватиме 80-ліття. Не віриться, адже чуючи це ім’я, ми завжди уявляємо усміхненого чорнявого юнака з Ліверпульської четвірки середини 60-х.
 
 
 
Цього року ударник Ніко Макбрейн святкуватиме два ювілеї: 5 червня – своє 70-ліття, а в грудні – 40-річчя роботи в Iron Maiden. Хто вживу бачив концерти гурту, ті впевнено скажуть, що Ніко є другим шоуменом гурту. З його ім’ям випускають барабанні палички; він виступає босим; він погодився програти суд, щоб тільки не пропустити турне Iron Maiden. Історія його життя переповнена подібними фактами, а дискографія гурту – композиціями, які не були б такими сильними без Ніко Макбрейна.
 
 
 
3 жовтня 60-ліття зустріне Томмі Лі, ударник і цілий розділ пригодницького роману під назвою Mötley Crüe. Імпозантний розхристанець, як і решта колективу, чоловік плейбой-моделі, як і більшість колективу, учасник (або й ініціатор) всіх скандальних витівок гурту. Щоправда, вже більш як десять років він, за його словами, веде тверезий спосіб життя, і вже роки два як одружений, за його ж словами, остаточно; хай і на жінці, молодшій на 25 р. Барабани Томмі можна зустріти у двох десятках альбомів інших гуртів і виконавців, але для більшості він залишається одним з 4-х синонімів поняття Mötley Crüe.
 
 
 
1-го квітня 83 року, він, юний гітарист, останній учень Джо Сатріані був удома. Саме в ту хвилину, коли він усівся на білому троні свого туалету, пролунав телефонний дзвінок. "Здоров, Кірк. Це Металліка. Ми щойно вигнали Мастейна і гукаємо тебе на його посаду". "Несвоєчасність розіграшу тільки додає ефекту", подумав Кірк. Але все виявилося правдою. Тоді йому було 20, а 18 листопада цього року буде 60. Легко вирахувати, скільки він вже в гурті Metallica.
 
 
 
Скільки б ви змогли пропрацювати на одному місці? Хтось скаже 10 років, хтось відповість "вже 25 працюю". Але уявіть собі, що ви не змінювали роботу 39 років, і всі ці десятиліття ви щодня бачите свого колегу, такого ж прихильника постійності. Складно? Але це реалії двох трударів з гурту Red Hot Chili Peppers. І друге, що єднає їх – обоє цього року зустрінуть свої 60-ліття. Перші іменини очікуються 16 жовтня, коли вітатимуть басиста Flea. А за два тижні, 1 листопада, ювілей справлятиме і сам фронтмен Ентоні Кідіс.
 
 
 
Якщо ви знаєте, хто і який ювілей зустріне цього року в гурті Green Day – ви або енциклопедія, або фан колективу. Адже перша відповідь – "весь його склад". Друга – "п’ятдесятиліття", всі троє. 17 лютого шостий десяток розпечатає фронтмен Біллі Армстронг. 4 травня – басист Майк Дьорнт. І Tré Cool у нас наймолодшенький, його іменини настають 9 грудня. Щороку.
 
 
 
6 червня 1972 року народилася італійська співачка Крістіна Скаб'я, фронтледі гурту Lacuna Coil. Її gothic-metal-вокал є короною жанру. Але сила-силенна виконавців різних жанрів прагнуть її внеску у свої твори. І з ким би не співала Крістіна, її насичений вокал прикрашає та посилює і нові композиції, і нові версії вже знайомих пісень. Цей голос ми зустрічаємо в рок-опері Лукассена Ayreon. Ним інкрустовано композиції  À Tout le Monde (Set Me Free) від Megadeth і Watch Over You гурту Alter Bridge. І спеціально під голос Крістіни Скаб'я Apocalyptica створила композицію S.O.S. (Anything But Love).
 
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Ми були справжнім скандалом в Австралії. Там взагалі люблять скандали. Коли ми йшли вулицею, мамочки ховали за спини своїх діточок та  з ненавистю казали: «Дивіться! Це ВОНИ!». Malcolm Young AC/DC

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом