-
Поділіться з друзями! 
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
🔊
Reamonn — Tonight

Найкращі пісні всіх часів за версією Rolling Stone

Найкращі пісні всіх часів за версією Rolling Stone
15.12.2021 4017
У вересні 2021 року журнал Rolling Stone оновив рейтинг, який майже два десятиліття цитують в різних куточках світу. 
 
1963 року бітли дали собі слово — до Сполучених Штатів вони поїдуть лише тоді, коли напишуть хіт, вартий першого місця тамтешніх чартів. Для цього МкКартні і Ленон усамітнилися з олівцями й гітарами і невдовзі з'явилася I Want to Hold Your Hand – небувалий еротичний монолог у формі цнотливого прохання. Пісня вийшла у Штатах за кілька днів після Різдва, а в лютому 64-го очолила чарт і відкрила ворота Америки для Першого Британського вторгнення. 15 з П'ятисот найкращих пісень людства.
 
 
 
Сімдесяті, найвеличніше десятиліття в рок-історії, сягнуло піку 1975 року, коли з'явилася Bohemian Rhapsody. Композиція, що складається зі 180 вокальних партій і охоплює кілька світів музичного мистецтва, народжувалася у повному безладі. Фредді наліпив на піаніно всі свої папірці з заготовками і почав бити по акордах, спонукаючи гурт приєднуватися. А в студії на плівку настільки часто накладали чергову вишеньку, що та практично стерлася в кількох місцях. Але в результаті виникло дещо унікальне, що містило і трагедію абсурду і гумор людського існування. 17 серед П'ятисот.
 
 
 
Брюс Спрінгстін, Born to Run. Аби створити пісню на 4,5 хвилини, автор витратив 3,5 місяці. Сповідуючи технологію "Стіна звуку", Спрінгстін використав струнні, цимбали, різні клавішні і з десяток гітарних треків. А в тексті розповів про двох закоханих на шосе в Нью-Джерсі. "Я мав величезні амбіції, я хотів зробити рок-платівку, кращу за ті, що коли-небудь чув", - казав Спрінгстін. 27 велична пісня з 500.
 
 
 
Чак Беррі, Johnny B. Goode. Це був найперший рок-хіт про рок-зірку. Головний герой – сам Чак Беррі "в більшій чи меншій мірі", як казав він сам. Пісня стала найвищим зразком поезії в русі. Ритм-секція котиться з імпульсом вантажного потяга, а пронизливі завивання струни у приспіві, якою Чак імітував дверний дзвінок, це ідеальний опис того, як рок-н-рольна гітара може дати вам відчуття перебування на вершині світу. 33 з 500.
 
 

 
 
Якось Джек Вайт заглибився в думки, і машинально смикаючи струни, винайшов найтяжчий хард-рок риф у стилі Джиммі Пейджа. У тексті, в якому Jack звернувся до людей, які пліткують про нинішніх партнерів його колишньої дружини і ударниці його ж гурту, є слова: "Здолаю всіх / ніщо мене не стримає". Але нам здається, що вони стосуються рифу — такого простого і такого геніального. 36 з П'ятисот найгеніальніших композицій.
 
 
 
Ця двохвилинна пісня стала десятьма заповідями для панк-рока. І містила вона весь панк-набір: прості акорди Джонні на гітарі з секонд-хенда; брутальні слова ударника Ді-Ді, проспівані горлом Джоуі зі штучним британським акцентом. Записано за кишенькові гроші в Нью-Йоркському мюзик-холі, Blitzkrieg Bop ніколи не потрапляла в чарти; але створила окремий, позачартовий світ. А приспів — Hey! Ho! Let’s go! — став просто гімном на спортивних заходах по всій країні. 64 в числі 500.
 
 
 
88 позиція – Guns N' Roses, Sweet Child O' Mine. Це по суті любовний лист Ексла Роуза до своєї тоді ще не дружини Ерін, доньки Дона Еверлі. Над чим Слеш почав насміхатися струнами гітари і випадково придумав головний риф, який не менш випадково став ідеальним супроводом південно-рокового стилю Ексла. Його шлюб із Ерін тривав недовго, зате пісня стала проривом для гурту і залишається його єдиним хітом №1 у США.
 
 
 
108 місце — The Cure, Just Like Heaven. Роберт Сміт написав її 87 року після романтичного втечі на морський берег зі своєю майбутньою дружиною Мері Пул. "Пісня про гіпервентиляцію – поцілунки до непритомності", - розказав Сміт. - "Мері танцює зі мною у кліпі, бо вона причетна до виникнення пісні, і бо вона…  моя дівчина. А ідея пісні в тому, що за одну таку ніч відпочиваєш від року тяжкої праці". Мільйони людей поділили цю думку, і тому Just Like Heaven стала першим хітом гуту The Cure в Америці.
 
 
 
112 місце посів хіт Losing My Religion від R.E.M. З цією піснею доти альтернативний гурт раптом взяв та й пересікся із мейнстрімом. Вона виникла у Пітера Бака, який возився з мандоліною, дивлячись телевізор і монотонно практикуючись. І звук мандоліни прикрасив пісню, пройшовши крізь неї, ставши одним з найяскравіших її аспектів. Losing My Religion є південною приказкою, ще передає стан запряженості кимось, кого хотів би здихатися. Ніколи раніше Майкл Стайп не звучав настільки тужно і виразно.
 
 
 
У новому рейтингу Paint It, Black від ролінгів розмістилася на 213 місці, у попередній версії вона відсутня. Видана 1966 року, пісня була породжена гіперактивністю Брайана Джонса. Якось на репетиції він видобув із сітара нав'язливу мелодію, до якої Білл Вайман додав єврейські органні мотиви, а звукоінженер Джек Ніцше – циганські фортепіанні. З усього цього могла вийти повна нісенітниця, та локомотивний ритм Чарлі Воттса з вокальною сиреною Міка Джаггера зробили Paint It, Black новим поглядом у прірву.
 
 
 
В новій версії рейтингу з'явилася і Master of Puppets, посівши 256 місце. Metallica завжди воювала з обмеженнями: інституціональними, державними, родинними, або, як ця пісня, –  з речовинними. Проспівана з точки зору наркотику, пісня переходить від нещадного трешу до жалібної баладної інтерлюдії, імітуючи екстремальні висоти і нищівні низини життя, прожитого на вістрі голки залежності.
 
 
 
Якщо в минулому рейтингу AC/DC фігурував з піснями Back in Black на 190 і Highway to Hell на 258-му, то в новому їх обидві замінила You Shook Me All Night Long, якій відвели 287 місце. Редакція журналу нагадує, що вона стала найпершою піснею, написаною гуртом з новим вокалістом Брайаном Джонсоном, який, дивлячись на цей плід спільної праці, назвав її найкращою рок-піснею з усіх, що він коли-небудь чув. 
 
 
 
Після того, як платівка Hotter Than Hell гурту KISS не викликала ажіотажу, її видавець Casablanca Records зажадала від гурту величного, монументального хіта. Сіммонс і Стенлі пообіцяли, що напишуть пісню, від якої всі фани зіллються у несамовитому єднанні. Обіцянка втілилася у дійсно єднальну Rock and Roll All Nite, якою відтоді KISS закриває кожен свій концерт. "Коли я писав її, то думав лише про велику вечірку", — сказав пізніше Стенлі. — "Пісня зовсім не про кайф, чи стан зміненої свідомості, чи іншу дурню". 404 місце в рейтингу.
 
 
 
З галоповим ритмом, агресивними рифами та безліччю перевантажень Ace of Spades — це момент еволюції англійського хард-рока у швидшого, жорсткішого, брутальнішого звіра, якого обожнюють як панки, так і металісти. "Мені байдуже, чи люди полюбили нас за цю пісню, чи за якусь іншу нісенітницю", — казав Леммі Кілмістер. — "Але я два роки співав “eight of spades”, і ніхто з них цього не помітив". А ми раді, що вона нарешті з'явилася в рейтингу, хай і на 442 місці.
 
 
 
Bon Jovi, Livin' on a Prayer — 457 місце. Як і його джерсійський земляк Брюс Спрінгстін, Бон Джові зосередився на героях і героїнях робітничого класу. І ця пісня, написана спільно з гітаристом Річі Самборою, розповідає про повсякденне виживання пересічних Томмі і Джини. Грандіозності пісні додають ковзання по струнах, драматичні паузи, зміни тональностей — і тому її повсюди чути і сьогодні. "Чудово, що вона актуальна й понині", — каже Бон Джові. - "Коли я чую Livin' on a Prayer, я думаю собі: "Це наше дітище. Ця пісня прийшла на віки. Ті прийоми працюють і досі".
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Для мене рок-н-ролл – це, автобус, в якому ми проводимо час між концертами чергового турне. Tom Keifer Cinderella

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом