-
Поділіться з друзями! 
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
🔊
Survivor — Burning Heart

10 фактів про Фредді Мерк'юрі

10 фактів про Фредді Мерк'юрі
24.11.2021 8106
Втілювач амбіційних мрій
Студентом Фредді часто казав: "Знайте, я стану зіркою!". Та якось його зустріли в пабі в стані глибинної задуми, де він сидів, обхопивши голову руками і схилившись над столом. В нього запитують: "Що сталося?". "Я не стану зіркою", відповідає Фредді. "Ти повинен стати зіркою, ти ж усім обіцяв, не обманюй очікування. Ну ж бо!". Фредді підводиться та промовляє: "Я не стану зіркою, я буду легендою!".
 
 
 
Найкращий шоумен століття
Перший досвід шоумена Фредді отримав у шкільному ансамблі. Виписуючи буґі-вуґі на роялі, він рухався з такою грацією і таким запалом, що легко заводив глядача. Дівчата дивилися на Фредді і верещали. Згодом своїм високотеатральним стилем він залучав публіку до участі в концерті. Його виступ на фестивалі Live Aid 85 року неодноразово визнавали найграндіознішим шоу в історії рок-музики. Інші учасники дійства, серед яких були Маккартні, Боуї, Dire Straits, U2, казали: "Фредді вкрав у нас концерт". 
 
 
 
Відданий єдиному коханню
Приватне життя Мерк’юрі було сповите чутками про його бісексуальність. Між тим, Фредді скаржився на самотність та неможливість будувати особисте життя через роботу, яка забирала весь вільний час. На початку 70-х у Мерк’юрі були тривалі стосунки з Мері Остін. Та в 77-му вони переросли у статус дружніх. В інтерв'ю він казав: "Усі мої пасії питали мене, чи можуть вони замінити Мері. Але я не зможу кохати когось так само, як її". Фредді присвятив Мері кілька пісень, і нижче – легендарне виконання найвідомішої з них.
 
 
 
Джентльмен у музиці й в житті
Фредді був із тих людей, які викликають у публіки постійний інтерес. Та були й такі, кого він дратував. Особливою нелюбов’ю вирізнялися панк-діячі. 77-го року, коли Queen записував We Will Rock You, вже тоді іменитого Меркюрі в студії перестрів Сід Вішз. Він ляпнув: "То це і є той платиновий придурок, якому здається, що він зробив балет для мас?". На що Фредді чемно відповів: "Так! Ми ставимося до музики серйозно, пане дикун". 
 
 
 
Філантроп і меценат
Дейв Кларк якось розповів про одну з рис Фредді. "Коли він чув по телевізору про чиїсь фінансові труднощі, він анонімно, через одну зі своїх компаній, надсилав банківський чек. Я пам'ятаю, як він послав чек подружжю, чий будинок вже описали за борги. І щоразу Фредді, почувши про чиїсь біди, негайно тягнувся по чекову книжку. Згадується стара історія про клоуна, який всіх веселить зі сцени, коли його життя сповнене смутку. Імідж буває оманливим", - підсумовує Дейв Кларк.
 
 
 
Сольний автор і виконавець
Для багатьох поняття Квін і Фредді Мерк'юрі є нерозривними. Втім він записав сольно два альбоми – Барселона з оперною дівою Монсеррат Кабальє і Mr. Bad Guy. Про ці роботи Фредді казав: "Не те, щоб вони були не під силу гурту Queen, просто я назбирав матеріалу, який виходить за рамки концепції колективу". Справді, Mr. Bad Guy стоїть осторонь як поп-орієнтований. Але нам не під силу уявити другу половину 80-х без  його запальної Living on My Own.
 
 
 
Такий же, як ми
Говорячи не про кумира, а про людину, слід загадати його звички й уподобання. 1.До їжі і сну Фредді ставився як до марнування часу, і їв тільки для того, щоб жити. 2.Фредді любив дивитися на обличчя інших, коли дарував їм що-небудь. Та й сам полюбляв приймати подарунки. Для нього було неважливо, скільки коштує подарунок – 5 фунтів чи 50 тисяч. Він міг бачити почуття, вкладені в подарунок, умів читати між рядків. 3.Фредді не потребував приводу щоб влаштувати вечірку і часто вигадував його вже за кілька хвилин до появи гостей. 4.Він не любив поїздки настільки, що іноді умисно спізнювався на літак. 5.Фредді любив: котів, горілку з тоніком і... свій велосипед.
 
 
 
Автор гурту і псевдоніму
1971 рік вважають роком народження гурту Queen. Його склад визначився остаточно, а Фредді запропонував назву – "Королева". Вона проста, але досить велична і добре звучить. Вона однозначна, і її неможливо з чимось сплутати. Художник за освітою, Фредді розробив і герб гурту, об’єднавши воєдино символи знаків зодіака усієї четвірки. І тоді ж він взяв собі псевдонім Меркюрі. Це ім'я античного посланця, а прикметник mercurial перекладається як "живий, рухливий, мінливий". Сам він не любив розмов про свій псевдонім, зокрема, запитань, яке послання він прагне передати людям. Адже його посланнями були його пісні.
 
 
 
Законодавець мод
Якщо ви побачите на сцені співака, що тримає в руках ПОЛОВИНУ мікрофонної стійки – пам’ятайте, що це винахід Фредді. Деякі джерела кажуть, що він просто намагався зменшити в такий спосіб вагу конструкції і полегшити своє пересування сценою. Але свідки ранньої творчості співака кажуть, що то був просто випадок. Ненадійно прикручена тринога відвалилася під час концерту і нікому було прикрутити її на місце, а Фредді знайшов у цьому користь для себе. З тих пір ціпок із мікрофоном на вершечку став його атрибутом. Настільки невід’ємним, що на всіх відомих пам’ятниках Фредді він зображений з тим-таки ціпком.
 
 
Незламний борець
Включаючи його у число ста найкращих вокалістів усіх часів, журнал Rolling Stone писав: @Фредді надихнув найбільше рок-співаків. Його чотири октави були міною вповільненої дії. Навіть помираючи, Mercury міг увімкнути свій потужний оперний спів. Брайан Мей згадує, що Фредді вже ледве ходив, коли гурт записував Show Must Go On. "Я кажу: Фред, не знаю, чи доречно за це братися у твоєму стані. А він мені: к бісу, брате, я зможу (хильнув горілки) Ходімо!".
 
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Не знаю, що зникне першим – релігія або рок... Роблю ставки на релігію... John Lennon Beatles

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом