-
Поділіться з друзями! 
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
🔊
Ранкове шоу [КАМТУГЕЗА] Крихітка — Ланцюг
👇 Пишіть ранковому шоу [КАМТУГЕЗА] 👇

10 гітарних соло Ангуса Янга

10 гітарних соло Ангуса Янга
30.03.2021 3116
Авторитетне рок-видання Ultimate Classic Rock взялося зробити те, за що ніхто не брався раніше – вивести рейтинг гітарних соло з фірмовим знаком Анґуса Янґа. До вашої уваги — повна версія публікації.
 
Він – недооцінений герой електрогітари. І це лише тому, що він ніколи не прагнув бути героєм. На противагу кричущий піротехніці багатьох яскравих гравців хард-року та металу, його артистизм полягає в здатності використовувати найпростіші акорди й інтервали для формування музичних емоцій. На рівні з його візуальними самобутностями (шкільна форма, смішні рухи тощо), музична унікальність Янга характеризується сильною опорою як на мажорні, так і на мінорні п'ятитонові інтервали, вільно змішані у блюзовій традиції. Гітара Gibson SG прилипла до нього навіки, і його тверде дотримання зазначених прийомів стало наріжним каменем унікального звучання AC/DC. Рідко хто-небудь з гітаристів робив так багато настільки малими зусиллями, і про це ми розповімо у рейтингу "10 гітарних соло Ангуса Янга". 
 
10. For Those About to Rock (We Salute You). З однойменного альбому 1981 року.
 
Яскравий приклад того, як менше часто стає більшим в руках Ангуса, ця композиція висвітлює кілька його торгових марок. Починаючись з чистих акордів, які змінюються потужним рифом, трек має повільний, тяжкий ритм.  Поверх нього Янг вкраплює швидкі сплески нот із глибокими відкотами, які він повторює для виділення і напруження, яке розрядиться новим шквалом швидких нот.
 

 
9. Bad Boy Boogie. З альбому Let There Be Rock (1977).
 
Гітарист робить довгу паузу, він ГРАЄ тишу, перед тим як зануритися у своє соло, де чергує уривчасті ритмічні сплески зі швидкими пробіжками. Але центральним елементом є довгий пасаж, де він гарцює на одній ноті з періодичним наголосом над рифом. Поступово посилюючись, вона створює музичне напруження, яке є майже нестерпним, перш ніж довершити соло блискавично швидким пробігом.
 

 
8. Ride On. З альбому Dirty Deeds Done Dirt Cheap (1976).
 
Критики, що казали на AC/DC поні єдиного трюку, мабуть, не чули Ride On, що демонструє зовсім непритаманне гурту амплуа. Класичний тужний блюзовий трек з проникливими акордами та незвично чутливим вокалом, він ще й оздоблений душевним блюз-соло, яке демонструє більш мелодійну, красивішу сторону гри Янга (якщо ви припускаєте вживання терміну "красивий" в розмові про AC/DC). Сольна партія містить в собі слід і Бі Бі Кінга, і Джиммі Пейджа, що безумовно робить його одним з 10 найкращих соло Ангуса.
 

 
7. T.N.T. З альбому T.N.T. (1975).
 
Оманливо просто, але убивчо емоційно. Провісником жанру панк стали невишукана подача гітари, що заїкається, і скандування "Ой! Ой!". Соло Янга використовує базову музичну стратегію, яка полягає в паузі, згинанні однієї довгої високої ноти, після яких з'являється низка швидких нот. Він закінчує пісню украдливим уривком, перш ніж спуститися у безлад гітарного шуму.
 

 
6. Let There Be Rock. З однойменного альбому 1977 року.
 

От лихо… Він нам дасть перепочити, чи ні? Це ще один приклад нарощування Янгом звукового напруження, яке виллється слухачу у зруйновані нерви. Натиск і без того несамовитого темпу просто зводить з розуму, коли Янг вмикає улюблений прийом: повторення одного й того ж удару по струнах. Але цього разу він прагне ще більшого напруження слухача, перш ніж настає розв'язка. Це як отримати по голові, потім ще раз, а потім повернутися туди і попросити додаткової порції.

 

5. Highway to Hell. З однойменного альбому 1979 року.
 
В цьому соло Янґ розкриває своє справжнє знання блюз-школи. Що доречно, оскільки текст пісні є різновидом старої блюзової легенди про укладення угоди з дияволом щодо музичної слави. Цього разу Янґ висловлює тугу сольним блюз-роком, майже в стилі Чака Беррі, змішуючи прямий пентатонічний мінорний лад і кілька основних нот класичного блюзу.
 
 
 
4. Rocker. З альбому T.N.T. (1975).
 
Хоча й не радіохіт, "Рокер" – це пісня (і соло), яку багато шанувальників згадують як один з найкращих творів Янга. Простий і легкий, оснащений енергійним рифом, що викликає у вас бажання перекинути кілька чарок у придорожній корчмі. Ангус використовує ідеально сформульовані швидко повторювані удари, змішані із запальними блюзовими пробігами, щоб підсилити енергію так, як це може тільки AC/DC. На концертах ця пісня часто слугувала футляром для подовженого соло Янга, стаючи кульмінацією виступу.
 

 
3. Thunderstruck. З альбому The Razors Edge (1990).
 
Як виявилося, те, що Янг не зловживає технічними майстерностями, не означає, що він цього не вміє. Тут у вступному соло Ангус дуже плавно виконує заворожливу серію арпеджіо, граючи кожну ноту настільки чисто, як Роберт Фріпп в найкращі часи гурту King Crimson. Потім він робить блюзовий поворот у бік соло, яке вже назріло, і якимось чином вписує його в один з найдивніших (і найкрутіших) треків у його кар'єрі.
 

 
2. You Shook Me All Night Long. З альбому Back in Black (1980).
 
З утратою Бона Скотта здавалося, що AC/DC навряд чи існуватиме. Та успіх альбому Back in Black довів, що ті сумніви недоречні і навіть безглузді. Композиція You Shook Me All Night Long – це гітарний парад Янга, вона містить переконливі риф і соло, які демонструють його справді унікальні тони і фрази. Янг починає з низу, з нот уривчастих і затяжних, потім піднімається вище, щоб продемонструвати глибокі блюзові ходи і витривалі фрази, які настільки вдало вписуються в композицію, що їх можна співати.
 

 
1. Back in Black. З альбому Back in Black (1980)
 
Напевно, ви самі здогадувалися, яка композиція увінчає цей рейтинг. Титульний трек із цього знакового альбому несе в собі один з найбільш ефектних потужних рифів в історії рок-музики, і Янг грає його як канву, на якій за хвилину вишиє візерунчасте соло, що ідеально ляже поверх нього. Він грає прості ноти, щоб відтінити акорди на початку соло, потім домішує блюзовий хід, що є чистою магією гітариста. Але справжньою класикою тут є завершальне соло, оскільки Янг змішує заїкання блюзових ударів зі швидкими перебіжками та циклічними рифами. Неможливо слухати, не киваючи головою, як той персонаж зі "Світу Уейна".
 

👇 Зверніть увагу

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Навколо тебе завжди будуть крутитись як негативно налаштовані люди, так і позитивні люди. Просто будь собою та роби все, що від тебе залежить. І начхати на думки оточуючих! Joey DeMaio Manowar

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом