-
Поділіться з друзями! 
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
🔊
Океан Ельзи — Той день

Перші гітари рок-зірок

Перші гітари рок-зірок
11.02.2021 2527
Всі ми захоплювалися роботою Браяна Мея у The Show Must Go On та We Will Rock You, із захватом слухали соло Едді Ван Халена та Слеша! Та мало хто знає, з чого починали популярні рок-гітаристи. З яких саме інструментів розпочався їхній шлях до серйозної кар’єри. Якщо ви також мрієте грати на гітарі, то годі шукати відмовки про брак часу й метушню. Починайте вчитися! Потрібна лише мотивація та правильний вибір репетитора гри на гітарі. Наважтесь! А поки поговоримо про перші гітари відомих рок-музикантів. Можливо, їхній успіх надихне і вас!

Американський гітарист Сол Хадсон, більше відомий під псевдонімом Слеш, згадує про іспанську акустичну гітару з однією струною. Легендарний гітарист Guns N' Roses, поринаючи у спогади про свій дебют, зауважив: "Ця струна була в мене досить довго, поки я навчився надівати інші 5 струн". А ще Сол з любов’ю говорить про Gibson Explorer, подарований його бабусею. Саме вона стала першим якісним інструментом, про який він мріяв.
 
 
 
Натхненник не одного покоління рок-музикантів Едді Ван Гален і сам спроектував чимало гітар. Та коли він був підлітком, то придбав Teisco Del Ray за 70$. Це була 6-струнна гітара з 4-ма звукознімачами. Едді зізнався, що, шукаючи перший інструмент, орієнтувався на кількість звукознімачів: "Я думав так: що їх більше, то кращою була гітара". А однією з найперших його власних моделей з фірмовим візерунком (чорні і білі смуги) був Frankenstrat.
 
 
 
Американський виконавець Джон Фрушанте, більше відомий як гітарист Red Hot Chili Peppers, не приховує свою любов до вінтажних інструментів. Його перший зразок – Kramer Pacer 1980 р. Виготовлена з цільного кленового корпусу і грифу, вона мала довжину шкали 25,5 дюймів, яка породжувала щільні, гучні низькі частоти і мерехтливі гармоніки. Після приєднання до гурту Джон використовував декілька моделей Ibanez RG, зокрема RG750 і RG 760.
 
 
 
Першою електрогітарою Джимі Хендрикса була модель білого кольору Supro Ozark 1957 року, якою він активно користувався з 1959 р. Серед акустичних гітар музикант спочатку віддав перевагу 12-струнній Zemaitis 1960-x та Epiphone FT79. Cеред шанувальників Хендрикса ходять чутки, що біла Fender Stratocaster початку шістдесятих була єдиною гітарою, з якою Джимі вперше приїхав до Англії.
 
 
 
Лідер рок-гурту Led Zeppelin Джимі Пейдж, апологет американського блюзу в Британії, розповів цікаву історію. Коли його сім’я переїхала у передмістя Епсома, першою річчю, яку юнак знайшов у новому будинку, була гітара. Пізніше хлопець купив першу електрогітару – Resonet Grazioso Futurama 1958 року з трьома звукознімачами. Зовні вона дуже нагадувала Fender Stratocaster. Однак свою професійну кар’єру Джимі почав з моделі Telecaster 1959 року, яку він використовував, будучи у складі The Yardbirds та для запису соло на Stairway To Heaven.
 

 
Американський і мексиканський рок-гітарист Карлос Сантана ніколи не прив’язувався до якогось певного інструмента. Наприкінці 60-х він в основному грав на Gibson SG Specials зі звукознімачами Р90, а на початку 1970-х років перейшов на Les Paul та більш потужне звучання хамбакера. До речі, для свого першого альбому, що вийшов 1969 року, гітарист використовував переважно Gibson Les Paul Special. Гітара мала т. зв. TV Yellow оздоблення, 2 звукознімача Р90 і тремоло Maestro.
 
 
 
Брайан Мей, гітарист рок-гурту Queen, з 6 років навчився грати на гавайській гітарі. На свій сьомий день народження отримав першу акустичну гітару, в будову якої пізніше почав вносити власні корективи. У нього не вистачало грошей, щоб придбати справжню електрогітару, тож Брайан зі своїм батьком Гарольдом вирішили створити власний зразок. Результатом їх півторарічної праці стала знаменита модель, пізніше відома як Red Special, Fireplace і Old Lady. Вона мала червоний колір, а гриф був вирізаний вручну кишеньковим ножем зі стовпа старовинного каміна. Біля сідла ширина грифа досягала 46 мм, відстань між крайніми струнами 40 мм.
 
 
 
Тоні Айоммі, найбільш знаний як засновник гурту Black Sabbath та один із творців жанру хеві-метал, розпочав творчий шлях з Watkins Rapier 22 шістдесятих років. Це була єдина гітара для лівої руки. Модель Тоні мала два звукознімачі і відзначалась бриджем вібрато Hi Lo Watkins і тумблером Rhythm/Lead в стилі Гібсона. Однією з його перших професійних гітар стала Gibson SG Special 1965 року, яку називали "Мавпою" через відповідну наклейку на передній частині корпуса.
 
 
 
Один із засновників австралійського рок-гурту AC/DC Ангус Янг зробив свою першу гітару з банджо, додавши дві струни. А у підлітковому віці купив вживану Gibson SG Standard сімдесятих років. Модель була оздоблена горіхом та оснащена 3-ма хамбакерами і тремоло-бриджем Lyre Maestro. Нею Ангус користувався під час створення кількох перших альбомів.
 
 
Соло-гітарист гурту Metallica Кірк Хеммет однією з перших почав використовувати Gibson Flying V сімдесятих років. Для цієї гітари Кірк використовував тільки гриф. Це був основний інструмент під час гри в гурті Exodus та створення перших альбомів групи Metallica. На цій гітарі був записаний відомий хіт Fade to Black. З 1987 року. Хеммет встановив бридж Leo Quan BadAss, а звукознімачі були замінені на EMG.


 
 
Партнерський матеріал

👇 Зверніть увагу

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Все, що я хочу – це бути спроможним грати та змушувати людей відчувати себе краще, завдяки моїй гітарі. Mark Knopfler Dire Straits

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом