-
Поділіться з друзями! 
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
🔊
HIM — Join Me In Death

Найкращі гітарні соло за версією Guitar World

Найкращі гітарні соло за версією Guitar World
10.06.2020 10417
Визначний альбом 1971 року Led Zeppelin IV — один з найбільш продаваних музичних видань всіх часів — містить деякі найбільш пам'ятні хіти гурту. Хоча шанувальники Led Zeppelin іноді сперечаються, яка з пісень альбому найкраща, майже всі погоджуються, що нічого не може перевершити соло Джиммі Пейджа у Stairway to Heaven. Перше місце в рейтингу! 
 
 
 
Соло, якому дісталося друге місце, увійшло окремим треком в дебютний альбом гурту Van Halen 78 року. Eruption — виверження — кращої назви годі було й шукати. В студії Едді записав лише дві версії цієї інструменталки, просто розігріваючи руку, і тому її шанси потрапити в альбом були мізерними. Але автор доклав руку до редагування, застосувавши echo-ефект, і отримав на виході вибуховий звук, що повернув увагу техніці теппінгу. 
 
 
 
Третє місце дісталося легендарному треку Freebird з дебютника гурту Lynyrd Skynyrd. Хоча гітаристи Гері Россінгтон й Аллен Коллінз по черзі виконували це соло на концертах, на студійному записі ми чуємо гітару Коллінза. Композиція миттю стала візитівкою гурту, а 77 року набула додаткового значення, коли фронтмен Ронні Ван Зант і кілька інших членів гурту загинули в авіакатастрофі.
 
 
 
Оркестровий акомпанемент композиції Comfortably Numb робить її ідеальним супроводом для польоту над хмарами, або для завершення такого динамічного альбому як The Wall. Девід Гілмор — гітарист і співпродюсер альбому є автором її музичної складової. В часи виходу альбому ворогування між ним і вже тоді неадекватним Вотерсом досягло піку. Він, відомий своїм перфекціонізмом, сам завершував роботу над композицією. З усіх дублів зіграного ним соло Девід відібрав 5 чи 6, вирізав з них найкращі моменти і фактично склеїв той остаточний варіант, який ми почули в альбомі. 
 
 
 
All Along the Watchtower — це єдиний хіт Джимі Хендрікса, який потрапив у top-40 в США. Він увійшов в альбом 1968 року Electric Ladyland, який став третьою і останньою роботою великого гітариста. Джимі був прискіпливим у студії і просто вимотував своїх музикантів так, що якось басист Ноель Реддінг не витримав і втік. То ж половина композицій містить бас у виконанні самого Хендрікса. Тим не менше Джимі знайшов час і на ретельно зіграні соло, кожне з яких він записував окремо, з особливими прийомами. 
 
 
 
Не просто кумиром, а важковаговиком рок-музики став гурт Guns N' Roses після виходу двотомного альбому Use Your Illusion. Видання містило три епоси, включаючи November Rain. Цей трек видавався тривалістю — майже дев'ять хвилин — дві з який забирало соло Слеша. Якби не ті пронизливі і водночас величні заспіви гітари, така довга композиція ніколи не потрапила би в чарт "Гаряча сотня Білборда". 
 
 
 
Хеві-метал-точилом назвало видання перший хіт Металліки, що ввійшов у Топ-40, композицію One з альбому 1988 року ...And Justice For All. Кірк Хеммет виконав три окремих соло в цьому треку. Перше й останнє далися легко під час запису, а друге гітарист ніяк не міг залишити в спокої — так муляли йому неідеальні моменти партії. Під час тогорічного туру він сам зачинився у студії і записав абсолютно інше соло, яке і ввійшло в остаточну версію композиції. Сьоме в рейтингу: соло Кірка Хеммета в треку Металліки
 
 
 
Якщо на планеті знайдуться люди, які скажуть "не чув" про гурт The Eagles, вони обов'язково скажуть "а це чув" про композицію Hotel California. Вона ввійшла в однойменний альбом, один з найбільш поширених на планеті, і стала візитівкою гурту. Соло тут виконували обоє — і Дон Фелдер, і Джо Уолш, але саме Фелдер написав ті складнощі гітарні лінії, в тім числі й легендарну 12-струнну акустику. 
 
 
 
1980 року альбомом Blizzard of Ozz Осборн відкрив власну сольну еру. Його перший синґл Crazy Train став хітом першої десятки в американському чарті. Легендарний гітарист Ренді Роудс написав для пісні унікальний риф не менш легендарне соло. Воно видатне тим, що зігране повністю в мінорі — це дещо геть непритаманне тяжкому металу. Роудс, гітарист класичної школи, розклав соло на три партії, які потім сплів в одну косу. 
 
 
 
В цьому рейтингу ми зустрічаємо безліч композицій, які інше видання, РС, визнало найкращими гітарними творами. І якщо там Johnny B. Goode очолив перелік, то Guitar World розмістив твір на 12-й сходинці. Один з найперших зразків рок-н-рола, ця композиція Чака Беррі є класикою за всіма стандартами, пише видання. 1958-го, видана синглом, композиція стала хітом номер один, і залишається першою асоціацією поняття рок-н-рол. 
 
 
 
 
Джерело

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Всі ці веселощі та ігри продовжуються, доки хтось не втратить зір… Потім веселощі та ігри теж продовжуються, але ти нічого не бачиш. James Hetfield Metallica

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом