-
Поділіться з друзями! 
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
Дрони для Сил Оборони.
Приєднуйся!
🔊
Riffmaster — Тихо прийшов, тихо пішов

Двадцятилітні альбоми: Топ-20. Частина перша

Двадцятилітні альбоми: Топ-20. Частина перша
17.04.2020 2874

Iron Maiden — Brave New World
 

У 1993 році Дікінсон відспівав останній виступ з Iron Maiden і пішов на сольні хліби. Подальші роки відсутність популярного вокаліста негативно позначилася на успішності Iron Maiden. 1999 року для участі у гастрольному турі гурт попросив повернутися Дікінсона та Едріана Сміта. Популярність колективу знов рушила вгору. А Дікінсон і Сміт вирішили залишитися. Плодом возз'єднання класичного складу став альбом Brave New World, що вийшов у травні двотисячного. Першим синглом став трек The Wicker Man, на який гурт зняв відеокліп.

 AC/DC — Stiff Upper Lip
 
До видань, які журнал Metal Hammer визнав двадцятьма найкращими за 2000 рік, потрапив альбом Stiff Upper Lip від AC/DC, який чомусь посів аж 17 місце. Хоча це "чомусь" можна було поставити і перед словом "потрапив", адже альбом відносять до жанрів Хард-рок та Блюз-рок. Продюсуванням займався Джордж Янґ, старший брат Енґуса і Малькольма. Енгус казав: "Ми хотіли записати чисто рок-н-рольний альбом, а Джордж розбирається в цьому краще, ніж будь-хто. Ми задоволені результатом. Вийшов справжній махровий рок-н-рол, чого ми прагнули вже дуже давно". Назву альбому дав однойменний трек. 
 Bon Jovi — Crush
 
Не існує таких музичних нагород, американських чи міжнародних, на які б не висувалися твори гурту Bon Jovi. У різні роки на 13 різних нагород гурт номінували 68 разів. Виграно 25 з них. Найперша номінація Grammy датується 2000-м роком, коли на звання "Найкращий рок-альбом" претендував щойновиданий Crush. Водночас за нагороду "Найкраще рок-виконання" боровся супер-гіпер-меґа-хіт It's My Life.
 Motоrhead — We Are Motоrhead
 
Свій п'ятнадцятий альбом гурт вирішив видати 15 числа, у травні двохтисячного. Леммі згодом назве його недооціненим публікою і критиками. Водночас авторитетний критик Steve Huey писав: "We Are Motоrhead відповідає високим стандартам другого десятиліття гурту; той понурий підхід, що завжди супроводжував найкращі роботи колективу, збережено вповні. Позбувшись четвертого члена гурту, Кілмістер і компанія представили нам лаконічний і стрімкий альбом — якісно виконану класику унікального звучання Motоrhead".
 HammerFall — Renegade
 
У жовтні свій третій альбом видає шведський power-metal-гурт HammerFall. Засновник Йеспер Стрьомблад вийшов зі складу ще до запису дебютника у 1997 році, аби утворити власний гурт In Flames. Втім, як і в попередні релізи, він зробив свій внесок і в цей альбом, написавши п'ять пісень для нього. А от продюсера на цей час було обрано іншого. Тепер запис курував Міхаель Ваґенер, який доклав руку до альбомів гуртів Accept, Megadeth, Metallica та інших досить іменитих колективів. Відеокліп до однойменної пісні — Renegade — невдовзі посів перше місце в хіт-параді, проторувавши шлях до вершини і всьому альбому.
 In Flames — Clayman
 
Поки HammerFall, раніше заснований Стрьомбладом, все ще готував до виходу свій третій альбом, його поточний гурт в липні випустив п’ятий. Більшість текстів пісень — про депресію та внутрішню боротьбу. Clayman — це останній альбом In Flames, який демонструє свій оригінальний мелодичний дез-метал. Пізніше гурт почне експериментувати зі стилями, поступово просуваючи експериментальні елементи у свої майбутні релізи.
 Disturbed — The Sickness

На сьомому році існування гурт нарешті розродився дебютником. The Sickness вийшов у березні під лейблами Giant і Reprise Records. 2018 року альбом отримав п'яту (!) платину, подолавши у США позначку в 5 мільйонів примірників. 2010 року перевидання знову повернуло альбом у хіт-паради, і сумарно він пробув у чартах понад 100 тижнів — це два роки. Неймовірно популярною стала пісня Down with the Sickness, яка з'явилася в кінострічках "Королева проклятих", "Світанок мерців", "Протистояння", "Зелена вулиця", у культовому "Південному Парку" та в багатьох відомих комп'ютерних іграх.
 Scorpions — Moment of Glory
 
Це був не зовсім студійник. Всі, крім однієї, пісні було записано в різні роки творчої історії гурту. Втім, усі було перезаписано спільно з берлінським філармонічним оркестром. Оркеструванням мав займатися композитор Майкл Камен, але той відмовився задля роботи над альбомом "S&M" Металліки. То ж зрештою за роботу взявся австрійський аранжувальник та диригент Крістіан Колоновіц. Крім нього до запису було залучено сторонніх музикантів і співаків. Зокрема, неймовірно влучним став дует фронтмена Scorpions Клауса Майне з італійським вокалістом Цуккеро.
 Godsmack — Awake
 
Це був прорив для гурту. Другий студійник з'явився у чарті Billboard одразу на 5 позиції, і багато в чому завдяки титульному треку. У 2000 та 2001 роках композиція була лідером з ротації на радіостанціях США. Awake поруч із Sick of Life стала символом рекрутингової кампанії до збройних сил Штатів. Також пісня виборола перше місце в чарті Billboard Mainstream Rock Tracks.
 Within Temptation — Mother Earth
 
З другим альбомом гурту стало ясно, що він вийшов в авангард нідерландського представництва на світовій сцені. На батьківщині альбом вийшов у переддень Різдва, за тиждень до нового 2001 року. На решті європейського континенту аж через дев'ять місяців — у серпні. Саме тому авторитетне видання AllMusic назвало альбом "без сумнівів, одним з найкращих релізів 2001-го, завдяки зрілому і впевненому звучанню".
 

👇 Зверніть увагу

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Будь-які помилки – це частина гри. Не думайте про них, намагайтесь швидше їх виправити. Alice Cooper

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом