-
Поділіться з друзями! 
🔊
Ace Frehley | Kiss — Lick It Up

Фредді Мерк'юрі — 70!

Фредді Мерк'юрі — 70!
05.09.2016 24119
5 вересня один з найкращих вокалістів в історії музики Фредді Мерк’юрі святкував би своє 70-річчя. Хтось скаже, що переказувати історію його життя — це теж саме, що розповідати про історію Queen. Але Фредді був не лише вокалістом всесвітньо відомого гурту — він був неординарною людиною і талановитим творцем.

 
Перший досвід шоумена Фредді Мерк’юрі отримав у шкільному ансамблі. Виписуючи буґі-вуґі на роялі, він рухався з такою грацією і таким запалом, що легко заводив глядача. Дівчата дивилися на Фредді і верещали. Згодом своїм театральним стилем він залучав публіку до участі в шоу. Його виступ на фестивалі Live Aid 1985 року неодноразово визнавали найкращим шоу в історії рок-музики. Інші учасники дійства — Маккартні, Боуї, Dire Straits, U2 — в один голос казали: "Фредді "вкрав" у нас концерт".
 


 
Студентом Фредді часто казав, що стане зіркою. І якось його зустріли в пабі, у стані глибинної задуми, де він, обхопивши голову руками, сидів, схилившись над столом. В нього запитали чого він такий похмурий. "Я не стану зіркою," відповів Фредді. "Але ти повинен, ти вже усім пообіцяв!". Фредді підвівся, і промовив: "Я не стану зіркою, я стану легендою!".
 


 
У художній школі Фредді часто малював образи гітариста-бунтаря і копіював Джимі Хендрікса. Коли він вставав і зображував Джимі, його намагалися заткнути: "сів би ти, Булсара на місце і не займався дурницями. Краще малюй картонки для прального порошку". І вдягався Фредді без виклику, худий, як тріска, він носив тісні джинси чи потерті оксамитові штани — звичайний одяг кінця 60-х. Фредді любив сміятися, та при цьому він рукою прикривав рота, бо соромився своїх великих зубів. У цілому ж він був добродушним і тихим — ніхто з однолітків не уявляв його в якості кумира мільйонів і великого автора.
 


 
Приватне життя Мерк’юрі було охоплене чутками про його бісексуальність. Між тим, Фредді сміявся з цього і скаржився на самотність та неможливість будувати особисте життя через роботу, яка забирала весь вільний час. На початку 1970 років у Мерк’юрі були тривалі стосунки з дівчиною на ім'я Мері Остін. Та в 1977 році вони переросли у статус дружніх. В інтерв'ю він казав: "Усі мої коханки питали мене, чи можуть вони замінити Мері. Але я не зможу кохати когось так само, як її".
 


 
Фредді був із тих людей, які викликають у публіки постійний інтерес. Були й такі, кого він дратував — особливою нелюбов’ю вирізнялися панк–діячі. 1977 року коли Queen записували We Will Rock You, вже тоді іменитого Мерк’юрі в студії перестрів Сід Вішез. Він запитав: "Так це і є той платиновий придурок, якому здається, що він зробив балет для мас?". На що Фредді чемно відповів: "Так! Ми прагнемо викластися, пане Дикун".
 


Прихильники теорії змови наполягають: смерть Фредді було сплановано. СНІД, мовляв, прищеплювався штучно і далі передавався відомими шляхами. Фредді носив на плечі дюймовий шрам із кількома стібками, і це був слід від щеплення, вважають конспірологи. Про будь-яку знаменитість, померлу за подібних обставин, можна дізнатися все: дату діагнозу, прізвище лікаря, хід лікування, тощо. Але всі ці дані про Мерк'юрі знищено. А щоб замести сліди остаточно, тіло кремували, підкреслюють дослідники. На їхню думку, концерт-триб'ют пам'яті Фредді теж зіграв на руку заколотникам, які втягнули поп-культуру в аферу ХХ ст. Хоча навряд чи так вважали друзі Мерк'юрі: Роджер Долтрі та Тоні Айоммі, які того вечора спільно виконали епохальну I Want It All.
 


 
Близький друг Фредді, Дейв Кларк якось розповів про одну з рис Мерк’юрі. "Коли він чув по телевізору про чиїсь фінансові труднощі, він анонімно, через одну зі своїх компаній, надсилав банківський чек. Я пам'ятаю, як він послав чек подружжю, чий будинок вже описали за борги. І щоразу Фредді, почувши про чиїсь біди, негайно тягнувся по чекову книжу. Є стара історія про клоуна, який всіх веселить зі сцени, але його життя сповнене смутку. Імідж буває оманливим", — підсумовує Дейв Кларк.
 


 
Пісні гурту Queen прикрасили собою 80 кінострічок. Найбільш відомим у цьому плані став альбом A Kind Of Magic 1986 року — він народився з саундтреків до фільмів Залізний орел, Горець і  Горець-2.  Що виділяє першого Горця з-поміж інших стрічок — це те, що усі пісні, які з’явилися в ній, були написані спеціально до фільму, і кожна — до певної сцени. А серед них: A Kind Of Magic, Gimme The Prize, One Year of Love, Princes Of The Universe та, звичайно ж, Who Wants To Live Forever.
 


 
Говорячи не про кумира, а про людину, слід загадати його звички й уподобання. До їжі і сну Фредді ставився як до марнування часу, і їв тільки для того, щоб жити. Фредді любив дивитися на обличчя інших, коли щось дарував їм. Та й сам полюбляв приймати подарунки. Для нього було не стільки важлива ціна подарунку — він бачив почуття, вкладені в подарунок, умів читати між рядків. Фредді не потребував приводу щоб влаштувати вечірку і часто вигадував його вже за кілька хвилин до появи гостей. Він не любив подорожувати настільки, що іноді умисно спізнювався на літак. Фредді любив котів, горілку з тоніком і свій велосипед.
 


 
Саме 1971 рік вважають роком народження гурту Queen. Його склад визначився остаточно, а Фредді запропонував назву — "Королева". Це проста назва, але досить велична і добре звучить. Вона однозначна, і її неможливо з чимось сплутати. Художник за освітою, Фредді розробив і герб гурту, об’єднавши воєдино символи знаків зодіака усієї четвірки. І тоді ж він взяв собі  псевдонім Мерк'юрі. Це ім'я античного посланця Меркурія а прикметник mercurial перекладається як живий, рухливий, мінливий. Сам він не любив розмов про свій псевдонім, зокрема, запитань, яке послання він прагне передати людям — його посланнями були його пісні.
 

 
Якщо ви побачите на сцені співака, що тримає в руках половину мікрофонної стійки — пам’ятайте, що це винахід Фредді. Деякі джерела кажуть, що він просто намагався зменшити в такий спосіб вагу конструкції і полегшити своє пересування сценою. Але свідки ранньої творчості співака кажуть, що то був просто випадок. Ненадійно прикручена тринога відвалилася під час концерту і нікому було прикрутити її на місце, а Фредді знайшов у цьому користь для себе. З тих пір ціпок із мікрофоном на вершечку став його атрибутом. Настільки невід’ємним, що на всіх відомих пам’ятниках Фредді він зображений з тим-таки ціпком. 18 червня 2003 в Лондоні біля театру Домініон, де регулярно проходять постановки шоу We Will Rock You, встановили найвищий, 8-метровий монумент.
 


 
Для багатьох поняття Queen і Фредді Мерк'юрі є нерозривними. Втім він записав сольно два альбоми — Barcelona з оперною дівою Монсеррат Кабальє і Mr. Bad Guy. Про ці роботи Фредді казав: не те, щоб вони були не під силу гурту Queen, просто я назбирав матеріалу, який виходить за рамки концепції колективу. Справді, Mr. Bad Guy стоїть осторонь, як поп-орієнтований. Але нам не під силу уявити кінець 80-х без його запальної Living on My Own.
 

 
Шанувальники рок-музики є і серед серйозних науковців. Тому свої відкриття вони іноді називають іменами кумирів. Деякі з них вже  увійшли у довідники з палеонтології. Прізвищами співаків назвали хижого динозавра, вимерлого тисячі років тому трилобіта, пернатого доісторичного хижака. А ім’ям Фредді Мерк'юрі назвали прадавню істоту, яка дійшла до нас у живому вигляді. Ізоподів Cirolana mercuryi, знайшли у коралових рифах Занзібара, на батьківщині Фредді.
 

 
Про цю композицію вже згадано і сказано усе. Та ми не оминемо її своєю увагою, тим більше, що цього року ми можемо сказати, що пісня святкує 25-річчя. І, як не прикро, але рік її народження — це водночас і рік смерті її автора. Співак помирав, коли записував пісню у студії і від цього всі ми цінуємо, і розуміємо її ще більше. Але не сумуємо, оскільки в пісні стверджується, що Show Must Go On!
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Світ – це святковий пиріг! Візьміть собі шматочок, але не їжте його увесь – бо шлунок не витримає. George Harrison Beatles

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом