-
Поділіться з друзями! 
🔊
Black Sabbath — Looking For Today

10 рок-каверів на поп-хіти

10 рок-каверів на поп-хіти
11.04.2016 27292
Не завжди найкраща версія пісні народжується у її оригінального автора. Іноді рок-митець відчуває прикрість, що хороша пісня чи інструментальна композиція належить до чужого жанру. І тоді залишається одне — переписати її, переграти і переспівати. Ми зібрали для вас десятку рок-каверів на поп-композиції.
 

Gamma Ray — It’s a Sin

Влітку 1987 року дует Pet Shop Boys випускає сингл It’s a Sin. Мелодійна, драматична, несподівана у своєму компонуванні, пісня завоювала наші серця одразу. Вона була приправлена оркеструванням, космічним передстартовим відліком і ритмом, який був дуже схожим на роковий. Тож Gamma Ray, які взялися її переспівати, майже нічого не довелося міняти в ритм-секції.
 


Alien Ant Farm — Smooth Criminal

У 1983 році світ вперше побачив місячну ходу Майкла Джексона. У 1989 році вийшов фільм під такою назвою, побудований з відеокліпів Майкла та відеозаписів його концертів. Саундтреком цьому відео слугувала пісня Smooth Criminal, що й зробило її безперечним хітом. І хоча на сьогодні у світі існує стільки ж каверів на пісню, скільки й спроб відтворити місячну ходу, найзапальнішою залишається версія від Alien Ant Farm.
 
 

Hyperchild — It’s a Wonderful Life

1986 року звідусіль лунав спокусливий і солодкуватий, як писали критики, приспів It’s a Wonderful Life. Пісню, що отримала назву від свого приспіву, написав англійський співак на ім'я Black. Того року про нього писали і музичні видання, і газети зі світовим ім’ям, наввипередки вихвалюючи пісні та голос виконавця. Про те, що пісня справді була варта такої уваги, свідчить кількість каверів, серед яких навіть версії від Лари Фабіан та Хуліо Іглесіаса.  А 2000 року найтяжчу версію випустив юний німецький гурт Hyperchild.
 
 

Yngwie Malmsteen — Gimme! Gimme! Gimme! 

ABBA є найуспішнішим і найвідомішим гуртом Швеції та й усієї Скандинавії. То ж не дивно, що безліч творів колективу були переспівані виконавцями різних жанрів. Так, існує понад чотири десятки кавер-версій на пісню Gimme! Gimme! Gimme!. Найцікавішу для нас через 20 років після виходу оригіналу записав земляк авторів, чудовий гітарист Yngwie Malmsteen.
 
 

Black Ingvars — Livin' La Vida Loca 

1995 року четверо музикантів-веселунів зібрались разом та почали імпровізувати, виконуючи на хеві-метал-інструментах дитячі пісеньки. Вечірка закінчилася створенням гурту, який назвали Black Ingvars. Щоправда, власного матеріалу хлопці майже не мають, тож і досі пишуть кавери на пісеньки з дитинства, народні мотиви та попсові хіти, на кшталт Livin' La Vida Loca Рікі Мартіна.
 
 

Guano Apes — Big In Japan 

В інших жанрах є настільки красиві пісні, що рокеру одного дня стає просто прикро і він вирішує записати кавер. Це друга з найпоширеніших причин виникнення каверів на попсу після бажання постібатися. Проте у наступну кавер-версію вмістилися, схоже, обидві мотивації. Гурт Guano Apes 2000 року записує власну версію Big In Japan, найвідомішого хіта німецького гурту Alphaville, який вийшов за 25 років до того.
 

 

Joey Ramone — What A Wonderful World 

1967 року Луї Армстронг випускає хіт, що посідає верхівки чартів і стає музичним синонімом поняття “безтурботність”. Головна тема пісні (“який дивовижний цей світ”) посилюється флегматично повільним темпом. На думку Joey Ramone, чия музика до появи треша була найшвидшою у світі, це було єдиним недоліком твору. На межі нового тисячоліття він записав власну версію пісні What A Wonderful World для голлівудської комедії.
 
 

Seether — Careless Whisper 

Серед жанрів, у яких пише англійський автор і виконавець Джордж Майкл, можна знайти навіть ритм-н-блюз та поп-рок. Але навряд чи його твори коли-небудь з’являться на хвилі Radio ROKS. І тут в нагоді стають такі собі перекладачі від музики. Цього разу в такій ролі виступить південно-африканський гурт Seether, який переклав для нас у рок пісню Careless Whisper.
 
 

Vision Divine — Take On Me 

2010 року завершуючи концерт у Києві, фронтмен гурту a-ha Мортен Харкет вигукнув прощальне "дякую". Це був останній тур колективу, але 2015-го світ захоплено дізнався, що 30-річна історія норвезького синт-поп і поп-рок-гурту продовжиться ще на два роки. І публіка знову почує найгучніші хіти, як Sun Always Shines on TV, Hunting High & Low і несамовиту Take On Me. Рок-версію останньої ми пропонуємо послухати у виконанні італійців Vision Divine.
 

 

Twilight Guardians — La Isla Bonita 

Шедевр La Isla Bonita виник 30 років тому. Його писали для Майкла Джексона, але він забракував пісню і тоді її запропонували Мадонні, а вона — не відмовилась. Коли запис побачив світ, то побив усі рекорди перебування у чартах. За 10 років потому фінський павер-метал гурт Twilight Guardians записав потужний і водночас мелодійний кавер на цю пісню.
 

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Скромність має дуже велику цінність, тому що вона тримає тебе завжди новим та свіжим. Steven Tyler Aerosmith

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом