-
Поділіться з друзями! 
🔊
Seether — Careless Whisper

10 найкращих пісень 1970-х

10 найкращих пісень 1970-х
24.05.2016 67399
Видання Ultimate Classic Rock визначило найбільш відомі, вагомі та символічні пісні того десятиліття, подавши їх у супроводі коментарів та історій їх створення.
 
Bohemian Rhapsody від гурту Queen, королева верхівок чартів, є шедевром помпезності, пихатості і блиску. Ці якості простежуються в півдесяткові різних форм, які автори вмістили у шість хвилин твору. Зокрема рок, опера, класика і позаземні поп-мотиви. До цих висновків від Ultimate Classic Rock варто додати, що згаданий шедевр було визнано піснею тисячоліття.

Queen — Bohemian Rhapsody

 
За чотири десятиріччя Stairway to Heaven, бойовий кінь гурту Led Zeppelin, став першим кандидатом у лідери рейтингу "Найбільш Затасканих Рок-пісень". Але з-за цього краса пісні і здатність викликати мурашки по шкірі нікуди не зникли. Від величного вступу акустичної гітари до запального соло, що вінчає композицію, Stairway to Heaven зростає до рівня світила, на яке варто орієнтуватися будь-якій класичній рок-баладі.

Led Zeppelin — Stairway to Heaven

 
В 1978 в арсеналах рокових радіостанцій не було нічого бодай трохи схожого на хіт Sultans of Swing від Dire Straits. Не було настільки чистої і проникливої гітари і туманного Ділано-подібного вокалу, що проводив слухача поворотами пісні. На той час лише Марк Нопфлер мав такі таланти. Вони й підняли його дебютник на друге місце в чартах і започаткували історію гурту, пік якої припаде на середину 1980-х.
 
Dire Straits — Sultans of Swing

 
Who'll Stop the Rain — одна із найпотужніших пісень Джона Фогерті. Написана 1970 року, вона почала світанок нового десятиліття, разом з тим озираючись на трагедії минулого. Тему В'єтнамської війни в тексті Джон не приховував. А ще згадував про пост-вудстокове піднесення молоді і висловлював обурення через його добровільну поразку.
 
Creedence Clearwater Revival — Who'll Stop The Rain

 
Сприйняття цієї композиції Оззі Осборном визначило і вектор звучання гурту Black Sabbath, і майбутнє тяжкої музики. Вокаліст, почувши тяжкі звуки вступного рифу, описав його як незграбні кроки велетенського сталевого монстра. Відтак наукова фантастика стала концепцією альбому Paranoid, а його центральний трек став наріжним каменем у розбудові жанру Heavy metal.
 
Black Sabbath — Paranoid

 
Видання нагадує і констатує: вперше ми почули пісню 1973 року у фільмі Пет Гарретт і Біллі Кід, в титрах якого Ділана згадано в якості і музиканта, і актора. З тих пір хто тільки не переспівав її, від Клептона до Guns N 'Roses. Але витончене прочитання пісні її ж автором і досі залишається найкращим.
 
Bob Dylan — Knockin' on Heaven's Door

 
1973 року виходить пісня La Grange. Проривне бугі від гурту ZZ Top, яке своїми коренями занурюється в блюз. У пісні йдеться про "найстарішу установу Техаса, що пропонувала найстарішу послугу". В музиці ми знаходимо і кілька непристойних прийомів: солоденьких гітарних фінтів, через які радіостанції охоче брали пісню у свої арсенали. Вона стала злітною смугою для гурту, а пізніше поповнила ще один арсенал – гравців у відеогру Guitar Hero.
 
ZZ Top — La Grange

 
Від 1972 року, коли Роллінги випустили епохальний альбом Exile on Main St, на творчій ниві гурту настала засуха. Три альбоми були холостими пострілами. І ось 78-го вдарив благодатний дощ і колектив випускає платівку Some Girls. Альбом повертає гурт на колишні висоти, і багато в чому завдяки хіт-синглу Miss You, навколо якого і було побудовано роботу. Хочете знати рецепт того життєдайного дощу? Він простий: додати кілька крапель диско і найстаріший рок-гурт знову на троні!
 
The Rolling Stones — Miss You

 
Невмируща ода рок-н-ролу від гурту Kiss, підіймала цілі покоління таким простим але таким ефективним посланням: рок-н-рол — до ранку! А оскільки молодняк усіх поколінь прагнув розваг, заклик цей ніколи не втрачав актуальності. Всю тезу свого звернення автори вмістили у три незабутні хвилини гітар, барабанів і злагодженого хору, голоси якого долітають якщо і не до неба, то до сусідніх кварталів точно.
 
Kiss — Rock & Roll All Nite

 
Перший і за сумісництвом титульний трек London Calling шедеврального альбому гурту The Clash звучить як декларація про наміри і заклик до походу від найкращого гурту панк-руху. І ця платівка, і ця пісня завдали влучних пострілів у динозаврів рок-н-рола, зачепивши їхніх менеджерів і продюсерів. Цим гітарним маршем гурт провіщував настання нового десятиліття і нової ери.
 
The Clash — London Calling

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Я не збираюсь змінювати щось у своїй зовнішності, щоб когось задовольнити. Я завжди був фріком, і просто навчився жити з цим. John Lennon Beatles

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом