-
Поділіться з друзями! 
🔊
Manowar — Die For Metal

Яну Гіллану – 70 років!

Яну Гіллану – 70 років!
19.08.2015 5412
19 серпня один із найкращих рок-вокалістів світу Ян Гіллан святкує своє 70-річчя. За свою кар'єру Гіллан співав у Moonshiners, The Javelins, Wainwright's Gentlemen, Episode Six, Black Sabbath, Deep Purple, Gillan та Whocares. Але найбільшої популярності досяг у "золотому" складі Deep Purple який називають Mark II.
 
Перший гурт Гіллана називався Garth Rockett and the Moonshiners. Тут Ян і співав, і барабанив. Зрозумівши, що робити це на сцені одночасно практично неможливо, він зупинився на вокалі. 1964-го Гіллан долучається до соул-колективу Wainwright's Gentlemen, який залишив по собі кілька записів.
 
 
Набувши деякого досвіду, у 1965 році Гіллан приєднується до гурту Episode Six, в якому вже працював басист Роджер Гловер. За 3 роки на концерт гурту спеціально завітали Джон Лорд і Річі Блекмор, щоб зробити Гіллану пропозицію, від якої той не зміг би відмовитися.
 
 
Майже за рік від першої появи на сцені разом з Deep Purple світ почує усю потужність вокалу Гіллана у незрівнянній Child in Time, яка на довгі роки стане "коронною" піснею гурту.
 

 
Після виходу першого ж альбому Deep Purple з Гілланом "in Rock", йому подзвонив Тім Райс автор текстів рок-опери "Ісус Христос – суперзірка" і запропонував виконати партії Ісуса на записі альбому. Гіллан погодився і став "голосом" аудіоверсії опери.
 
 
Machine Head, 3-й альбом Deep Purple за участі Гіллана, став також третім релізом гурту, що очолив британські чарти. Його планували записати у грудні 1971-го у Монтре, в розважальному комплексі, де сталася пожежа, дим якої став своєрідним героєм пісні Smoke on the Water.
 
 
Восени 1972 року Deep Purple завершує запис альбому Who Do We Think We Are. А одразу після його виходу взимку 1973-го Гіллан полишає гурт. Тоді вважали, що його вижив Блекмор, та пізніше Ян додав і ще один фактор - напружену роботу без натяку на відпочинок.
 
 
1975-го, добре відпочивши від гастролей і від Deep Purple вцілому, Ян створив проект Ian Gillan Band, але за кілька років розпустив його через невдоволення джаз-фюжн саундом. У 1978-му він збирає новий гурт – Gillan.
 
 
1983-го року музичний світ сколихнула чутка: Гіллан співатиме у Black Sabbath. І дійсно: у серпні виходить альбом Born Again із Яном на вокалі. Невже Sabbath стає Purple? – волали заголовки у пресі.
 
 
У березні 84-го Річі Блекмор і Джон Лорд вирішили зустрітися після довгої розлуки. Блекмор запропонував зібрати Deep Purple. Не дивлячись на давній конфлікт Гіллан погодився, і гурт возз’єднався у своєму в "золотому" складі.
 
 
Whocares – саме таку назву носить благодійний супергурт, який час від часу збирають Тоні Айоммі та Ян Гіллан разом з друзями. 2012 року було видано Ian Gillan & Tony Iommi: WhoCares, кошти від продажу якого пішли на відбудову музичної школи у провінційному вірменському містечку. Для цього альбому Гіллан віддав живу версію класики Deep Purple – пісню When A Blind Man Cries.
 
 
В одному з інтерв’ю він сказав: "Smoke on the Water це серйозна віха в моєму житті і причина того, чому я досі в музиці. Я визнаю це, але визнайте і всі ви, що такі пісні як Smoke…, Child In Time або Highway Star – це ілюстрації своєї епохи, які не можуть бути вдосконалені. Вони такі, як вони є. І це безглуздо – намагатися покращити їх, бо це неможливо…"
 

З Днем Народження, Майстер, ми вас любимо!

📱 Слухайте зі смартфона

Рок-цитата наступна

Ми й досі мало чого розуміємо в музиці, і не все вміємо грати. Ми цього не соромимось, бо сила людини в тому, щоб бути собою, навіть помиляючись. Dan McCafferty Nazareth

Добро робити легко!

Допомагаємо дітям разом